Od wykładowczyni uniwersyteckiej do sławnej pisarki

Diana Gabaldon to europejska pisarka, która większość swojego życia poświęciła na pracę naukową na uniwersytecie. W międzyczasie kobieta odkryła, że nic nie daje jej takiej przyjemności, jak pisanie i postanowiła wydać swoją pierwszą książkę. Całkiem szybko okazało się, że Gabaldon pisać potrafi, a samo kreowanie historii idzie jej co najmniej sprawnie. I takim oto sposobem do księgarni trafiła jej pierwsza powieść. Ta zapoczątkowała serię książek historycznych, które do dzisiaj cieszą się ogromną sławą. Co to za książki i o czym opowiadają? 

Historia i podróże w czasie

Opowieści o Claire Randall, czyli kobiecie, która zupełnie przypadkiem zaczęła podróżować w czasie, sprzedały się na całym świecie. Diana Gabaldon nie bała się połączyć ze sobą gatunków, które sprawiały wrażenie, że niezbyt do siebie pasują. Obawy wydawców okazały się niepotrzebne, gdyż po powieści sięgnęli nie tylko miłośnicy książek historycznych, ale i entuzjaści fantastyki naukowej oraz romansów. Duże zainteresowanie opowiedzianą przez autorkę historią sprawiło, że ta szybko postanowiła wydać kolejne części serii o szkockiej pielęgniarce. Warto wspomnieć, że zainteresowanie twórczością Diany Gabaldon było tak duże, że o prawa do adaptacji filmowej cyklu rywalizowały ze sobą największe wytwórnie amerykańskie. 

Skok do przeszłości

Claire Randall to pielęgniarka, która spędziła ostatnie kilka lat na froncie wojennym. II wojna światowa zbliża się ku końcowi, toteż kobieta wraz ze swoim mężem decyduje się powrócić do Szkocji i spróbować zapomnieć o tragediach, jakie rozgrywały się na jej oczach. Pewnego dnia podczas spaceru natrafia na dziwny krąg złożony z samych kamieni. Claire nieopatrznie dotyka budowli i gwałtownie przenosi się do końca 1700 roku. Diana Gabaldon opiera swoją fabułę na próbach przyzwyczajenia się głównej bohaterki do życia w nowych realiach. Jednak znajdziemy tu też wątki miłosne, historyczne oraz sensacyjne. 

Back To Top